Privalomasis draudimasPrivalomasis draudimas
Ar sunku turėti automobilį

Svarstau, ar įsigyti automobilį, ar ne. Šiek tiek neramina privalomasis draudimas, techninės išlaidos, kuro sąnaudos... Susirašysiu čia argumentus, kuriuose dažnai sako brolis, ir juos bandysiu atremti. Gal kažkas iš to išeis ir aš pagaliau suprasti, kad privalomas automobilio draudimas nėra toks baisus dalykas, kad kuras irgi nieko tokio, ir kad svarbiausia – mano pačios noras vairuoti?

Argumentas: „Niekada nevairavai, nes tau to nereikia. Juk tau tikrai nereikia: gyveni centre, į darbą pėsčia nueini, kam tau vairuoti? Kol studijuoji, tarpmiestinis susiekimas išvis pigus. Kam tau leisti pinigus tokiems dalykams kaip privalomas draudimas, jeigu draudimas ir automobilis tau apskritai yra ne privalomas?“

Atsakymas: „Privalomas draudimas yra tik viena iš išlaidų, o galimybių, kurių man suteiktų automobilis – tikrai nemažai. Taip, visur galiu nueiti savomis kojomis, tačiau einant metui didėja ir poreikiai. Atostogaujant norisi nebūti nuo nieko priklausomai ir visur važiuoti su savo mašina. Be to, dažnai tenka pasitikti žmones oro uoste, norėtųsi ne lipti į autobusus, o tiesiog atsisėsti į savo automobilį“.

Argumentas: „Tikrai neatsipirks finansiškai, privalomasis draudimas, degalai, technikinė, viskas kainuoja“.
Atsakymas: „Jeigu taip visada galvosiu, tai niekada niekas ir neatsipirks. Pavyzdžiui, privalomasis draudimas, skaiciuokle rodo, kad būtų man pigesnis, jeigu jau turėčiau daugiau stažo. O stažas atsiranda bėgant laikui nuo vairuotojo pažymėjimo gavimo. Todėl aš noriu išsilaikyti teises, įsigyti mašiną ir tegul prasideda naujas etapas. Dabar privalomasis vairuotojų draudimas gal ir kainuos daugiau, bet vėliau juk ta kaina tik mažės. Todėl kodėl aš turėčiau atidėlioti tokį dalyką? Gal vėliau mažiau uždirbsiu, gal vaikų turėsiu, ir tas draudimas internetu man tikrai atrodys per didelis. Pagal dabartines galimybes privalomasis draudimas, skaiciuokle kaip rodo, man yra įperkamas dalykas“.

Argumentas: „Nuolat viskas ges, turėsi taisyti, tai kainuos ne tik pinigus, bet ir nervus“.
Atsakymas: „Neplanuoju automobilio vairuoti kaip beprotė, dalyvaujanti bulių kautynėse. Todėl manau, kad ges tik labai aktyviai naudojant. Noriu iš karto pirkti gerą ir patvarią mašiną, kuri tikrai leistų jaustis gerai, o ne su baime, jog tuoj viskas subyrės. Be to, turiu draugų, kurių hobis tiesiog toks ir yra – raustis po automobilio vidurius, išsitraukti iš ten visokius laidus, geležis, akumuliatorius ir panašius dalykus. Manau, kad mano rūpestis kažkam tiesiog pavirs malonumu. Todėl nė kiek nesijaudinu dėl to, kad, kaip tu sakai, man kažkas gali sugesti, o paskui reikės taisyti“.

Argumentas: „Kur tu laikysi tą automobilį? Niekada nebus vietos kieme pasistatyti“.
Atsakymas: „Dabar gyvenu šitame užgrūstame rajone, tačiau tai nereiškia, kad visada čia gyvensiu. Be to, nors vietos ir nėra, bet žmonės vis tiek visada kažkaip sugeba pasistatyti sau mašiną ten, kur nori. Kitas dalykas, draugai, kurie dirba su mašinomis, dar turi ir laisvų garažų. Tai kodėl aš negaliu ten pasilikti savo mašinos? Aišku, kad galiu“.

Argumentas: „Patarčiau dabar tik išsilaikyti teises, tegul eina stažas, tada ir privalomasis draudimas Lietuvoje mažiau kainuos. O kai baigsi studijas, kai turėsi vaikų ir realių poreikių – tada ir įsigysi tą mašiną. Pripažink, juk tai tik dar vienas žaislas, kuriuo šiaip nori pasidžiaugti? O juk iš tiesų tai gali gyventi ir taip?“
Atsakymas: „Aišku, kad galiu taip gyventi, juk visada gyvenau ir nesiskundžiau. Bet juk gali žmogus turėti svajonių ir kažko siekti, ar ne?“

 Comments are closed.

    Categories

    All