Kasko draudimas

8/27/2014

 
Kodėl verta drausti automobilį?

Kasko draudimas – tai du žodžiai, iki skausmo gerai pažįstami visiems Lietuvos vairuotojams. Draudimas, apskritai, visiems jau neblogai pažįstama paslauga, apie kurią, atrodo, viskas ir taip žinoma. Turbūt tik ne naujiems vairuotojams, neseniai išlaikiusiems teises ar įsigijusiems nuosavą transporto priemonę. Apie draudimą, kasko ir civilinės atsakomybės, pasakoja draudimo agentas Lukas.

Ką būtina žinoti apie draudimą ir rizikos atvejus?

Lukas sako, kad daugumai aktualiausias klausimas – kiek kainuoja kasko draudimas? Vis dėlto, vyras pirmiausia siūlo išsiaiškinti, kas tai per draudimas ir nuo ko jis apsaugo: „Kasko – tai automobilio apdraudimas nuo nuostolių, kurie gali būti susiję su transporto priemonės apgadinimu ar netgi sunaikinimu. Draudimo aplinkybės apima daugybę atvejų, ne vien vagystės, kaip kai kam iki šiol atrodo. Išties, rodos, nuolat draudžiame savo turtą, neblogai išmanome sąlygas, tačiau sutarties ik galo taip ir neperskaitome. Iš to kartais kyla nemažai nesusipratimų. Nuolat turiu konsultuoti žmones, pasakoti, ką būtent reiškia kasko draudimas. O viskas labai paprasta – šio draudimo rizikos atvejai yra tokie: avarijos, vagystės, stichinės nelaimės (sniegas, liūtys, audros, stipri kruša, potvyniai, uraganai ir t.t.), chuliganizmas, kai automobilis apgadinamas trečiųjų asmenų, kai sunaikinamas ar apgadinamas bagažas.“. Ar šio draudimo galiojimas patvirtinamas ir tuo atveju, kai kaltininkas (pavyzdžiui, chuliganizmo atveju, yra nenustatytas)? Lukas atsako teigiamai: „Taip, nepriklausomai nuo to, kas kaltininkas. Atsakymų į tokius ir panašius klausimus siūlau ieškoti internete. Kai omenyje turimas būtent kasko draudimas forumas internete ar bet koks informacinis tinklalapis yra būtent tos vietos, kur greitai galima sužinoti visas su draudimu susijusias smulkmenas ir ne tik. Tai sakau tik dėl to, kad žmonėms sutaupyčiau laiko, kurie jį skirtų atsakymų ieškojimui sudėtingesniais keliais. Kai liečiamas kasko draudimas skaiciuokle kai kam atrodo esanti vienintelė „virtuali pagalba“, kai iškyla neaiškumų. Ne, visa reikiama informacija yra pasiekiama internetu.“.

Draudimo agentas su įdomia patirtimi

O kaip gi dėl kainos? Lukas, paklaustas, ar pigiausias kasko draudimas iš esmės skiriasi nuo kiek brangesnių, atsako, kad viskas priklauso nuo poreikių: „Na, ne pats pigiausias, tačiau kokybiškas kasko draudimas gali reikšti daugybę naudingų papildomų paslaugų. Ir sakydamas „ne pats pigiausias“ nenoriu pasakyti „brangus“. Na, kad ir kasko draudimas menesiui... Kainuoja palyginus nedaug, bet garantuoja, pavyzdžiui, nemokamą techninę pagalbą, jei nutiktų nelaimė kelyje. Žinoma, čia taip pat egzistuoja savitos sąlygos, kokia konkrečiai pagalba gali būti suteikta. Tai gali būti ir konsultacija telefonu, ir atvykimas į įvykio vietą, mašinos perkėlimas į servisą. Neišsiplėsiu ties šia tema, tik pasakysiu, kad tai verta dėmesio. Niekad negali žinoti, kas nutiks už artimiausio kampo. Būtent dėl to ir rekomenduoju draudimą.“. Lukas sako, kad ir jam pačiam asmeniškai yra tekę susidurti su draudimo nauda: „Konsultuodamas žmones, nuo ko verta drausti automobilį, gana dažnai remiuosi savo patirtimi. O ji spalvinga... Kartą per pusę metų tapau trijų nelaimingų eismo įvykių dalyviu, o galiausiai, praėjus mėnesiui po paskutiniojo, mano automobilį pavogė ir smarkiai apgadino nusikaltėliai. Jei ne kasko draudimas, nežinau, kiek visos šios „likimo išdaigos“ man būtų kainavę. Džiaugiuosi, kad buvau apsidraudęs ir didelių nuostolių, išskyrus emocinius, nepatyriau, tačiau visus skatinu pasimokyti iš mano negatyvios patirties. Net jei ir sakoma, kad tikros gyvenimo pamokos turi būti išgyventos savo kailiu, siūlau likti gudriems – apsidrausti ir išvengti potencialių materialinių nuostolių.“.
 Comments are closed.

    Categories

    All